Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ora de gimnastica

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:02 am

Nu termin bine ora de matematica cu profesoara ce ma scoate din minti imediat, si ies pe usa auzind soneria.Aveam ora de sport.Da fix de acea ora nu-mi ardea mie.Nu aveam nici cel mai mic chef.Insa auzisem ce niste baieti jucau fotbal in sala si curiozitatea ma face sa ma schimb in pantaloni negri de sport, un tricou alb putin larg si hanoracul de trening dupa care intru in sala privind in jur.
Doar eu? oare cum..adica aveam sport cu clasa mea, si nici unu inca nu venisera, iar sala era pustie.Profitand de asta, ma invart putin prin sala alergand si incep sa fac niste piruete de gilmastica zambind fericita auzind in ecou pasii mei ca de felina.Mereu visasem sa giu gimnasta internationala,insa accidentul prin care trecusem cand eram mica nu-mi permitea din cauza loviturilor primite in zona spatelui atunci.Atfel sansa mea la acel vis fusese spulberata.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Re: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:18 am

Am iesit aproape adormit de la ora de fizica si am mers in vestiar , scapand de blugi si luand treningul gri peste tricoul alb , scimbandu-mi tenesii si pregatindu-ma pentru ora de sport. Nu prea aveam eu chef cacii azi era o zi proasta , dar totusi imi placea sportul. Am intrat alene in sala , privind prin jurul meu , era pustiu caci nimeni nu venise inca , nu stiam ca sunt atat de punctual. Am dat slab din umeri , indreptandu-ma spre singura persoana din incapere , desi era intoarsa cu spatele, stiam prea bine ca era ea, draga mea surioara ce merita tachinata. Am ajuns in langa ea in cele din urma , prinzand-o puternic de umeri si replicand:
-Salut , surioara! Ce mai faci?am strans-o usor , zambind in coltul gurii si lasandu-mi barbia sa alunece aproape de fata sa , suflandu-i usor in ureche.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Re: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:24 am

Eram asa de concentrata ca nu il aud pe Danny scumpul meu frate vitrg ce intra in sala gata de sport.
Ma prinde de umar si ma imi pune vesnica sa intrebare "Ce mai faci?".Il simt ca imi respira in ureche indecent si tresar scurt intorcandu-ma catre el,vrand sa il lovesc direct in fata ce ma enerva la fiecare secunda,insa ce imi era la fel de draga ca ura ca o purtam pentru el.Insa ma opresc in ultima secunda si schitez un zambet de copil,dupa care ii sar in brate fericita constientizand ca asa cum era el, mai zapacit cateodata era totusi fratele meu cu care crescusem de ceva ani.Desii nu o aratam eram destul de apropiati, paream indiferenti si ne tachinam cand ne vedeam insa cand aveam nevoie de ajutor nu ezita sa ma asculte si sa ma ajute.
-Nu cred ca mai bine ca tine replic scurt, dupa care ma dezlipesc de el indepartandu-ma putin.
-Tu ce cauti aici?acuma eu am ora de sport..desii nu stiu de ce nu au venit colegii spun facand o fata de ganditoare ce se completa perfect cu accentul copilaresc ce il folosisem.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Re: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 2:28 am

I-am privit expresia nervoasa ce a rezultat in urma actiunilor mele , stiam ce gandeste deja , de fapt doar banuiam , probabil isi imagina cum imi trage vreun pumn sau ceva de genul , iar deseori il si primeam. Ezita un moment si renunta la agresivitate , mi se paru destul de ciudat dar nah. Apoi imi zambeste inocent si ma strange puternic in brate , eu raman cu mainile prin aer nici nu apuc sa le mai lipesc de spatele ei , caci dupa cateva secunde isi luase distanta.
-Uhm..te simti bine? Ai mancat ceva stricat?Adica aproape m-ai sugrumat in loc sa ma lovesti , ah...m-am prins e noua ta tehnica de omorat , neh? am intrebat eu pe un ton glumet ca de obicei.
-Tu ce crezi ca fac pe aici?Te spionez , nu e evident? Sunt curios cu cati baieti mai flirtezi , am afisat o expresie mult prea serioara , necaracteristica mie apoi am inceput sa rad , chiar nu ma priceam la asta.
-Nu facem matematica din nou si a vorbit mortaciunea de mate cu profu de sport sa facem ora cu voi. Probabil suntem prea punctuali? Habar n-am!am dat scurt din umeri , rotindu-mi inca o data privirea prin incapere.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Re: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 11:07 am

Dupa ce ii dau drumu,incep sa rad auzindu-i replicile ce rezultau in urma actiunii mele.Chear ma amuzase prima replica,in general ma comportam cu el agresiv sau nervos.Insa azi sa zicem doar ca imi schimbasem putin caracterul fiind mai bine dispusa.
-Ma simt foarte bine si da era o noua tehnica de omor dar te-ai prins deja si sa sti ca nu e frumos sa spionezi , de cand iti pasa tie cu cine filtrez eu? intreb eu ironic facand o fata de copila nevinovata punand un deget la buze si facand o fata de mare ganditoare.
Incep sa rad cand ii vad expria faciala rezultata din ectiunea mea si ii sar in brate din nou ciufulindu-l destul de tare si razand in hohote.Il imping prin sala acesta incercand sa ma dea jos de pe el,insa ma lipesc de tot de el si il incep sa il gadil, sa il ciufulesc facandu-l sa rada ca toti dracii.Din pacate uit sa ma opresc si el mergand cu spatele se impiedica de o bara metalica ce era jos picand pe spate.Da ma trage dupa prinzandu-ma de bluza de pe mine.Se aude o bubuitura si apoi in toata sala se face liniste.
Imi ciufulesc parul inca razand si il intreb ironic chear daca stiam ca nu patise nimic.
-Ai patit ceva? defapt de ce te intreb.. nu ai ce patii ca doar nu esti fetita sa plangi din orice spun eu incepand sa rad in hohote si dau sa ma ridic incet de pe el.Insa nu pot sa nu ii observ instinctiv ca orice fata cred, corpul cat si fata ce spre deosebire de alte data cand nu observasem mi se parea mult mai interesant decat deobicei.Ma ridic insa intinzandu-i mana sa se ridice si el toata un zambet.
Back to top Go down
Sponsored content





Ora de gimnastica Empty
PostSubject: Re: Ora de gimnastica   Ora de gimnastica Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ora de gimnastica
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: School life :: Sala de sport-
Jump to: