Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Finally some peace.

Go down 
AuthorMessage
Takeru Rin
Admin
Takeru Rin


Posts : 28

Finally some peace. Empty
PostSubject: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 12:50 am

Ajunsese în biblioteca ce părea destul de părăsită de elevi, lucru ce nu o mira prea tare. Însă ea nu mersese în acel loc pentru a citi, ci pentru a putea desena în voie. Găsise scuza perfectă în faţa profesorilor prin asta, îndeosebi pentru că ideile de noi creaţii o bântuiau, şi nu dorea să le uite, iar în timpul orei bineînţeles că aceştia îi interziceau cu desăvârşise să se manifeste.
Salută printr-o mişcare de cap bibliotecara ce o privi cu un zâmbet destul de pronunţat, Rinnie îndreptându-se mai apoi spre o masă mai retrasă, departe de ochii femeii. Trase un scaun, aşezându-se şi scoţând din geanta de pe umăr un carneţel şi un creion, în scurt timp apucându-se de treabă. Fredona în acelaşi timp şi câteva cântece ce îi treceau prin minte într-o manieră şoptită, nedorind a fi auzită.


Last edited by Takeru Rin on Thu Mar 17, 2011 9:08 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://screampleasure.forumotion.net
Guest
Guest




Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 1:07 am

Am intrat in biblioteca probabil pentru a 3 a oara in toata viata mea . Trebuia sa iau un dictionar Roman - Francez si sa tradus un text pentru urmatoarea zi . Normal nu m`as fi deranjat , dar n`ar fi fost prima data .
Back to top Go down
Takeru Rin
Admin
Takeru Rin


Posts : 28

Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 1:13 am

Îşi continua activitatea nestingherită, începând a zâmbi pronunţat când văzu că ideile sale prin viaţă şi pe hârtia de pe masă. Devenea acum nerăbdătoare a vedea cum vor arăta respectivele haine în realitate, începând a-şi imagina până şi poziţile pe care avea să le abordeze la photoshooting. Toate acele sentimente o făcuseră să scoată un 'yay' destul de pronunţat, oferindu-şi în scurt timp o palmă propriei frunţi. Spera totuşi să nu fie atenţionată de bibliotecară, displăcându-i o astfel de ipostază.
"Trebuie să învăţ să mă controlez mai bine..mult mai bine."
Back to top Go down
https://screampleasure.forumotion.net
Guest
Guest




Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 1:16 am

Tocmai ce cautam acel dictionar , gaseam doar enciclopedii si povesti si mi stiu eu ce . Deodata am am auzit un " Yay ! " scos de fata din spatele meu . Am inceput sa rad usor , incercand sa gasesc legatura dintre carti si fericire .
Back to top Go down
Takeru Rin
Admin
Takeru Rin


Posts : 28

Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 1:23 am

Nu se putea să nu o fi auzit bibliotecara, venind înspre ea cu zâmbetul specific. Până şi ea părea oarecum plictisită de acel loc.
-Domnişoară Takeru, încercaţi să vă controlaţi mai bine pe viitor.
Îi spuse acea femeie pe un ton destul de ferm, însă cu un gram de dulceaţă.
Rinnie zâmbi uşor ruşinată de situaţia respectivă, dând din cap în semn afirmativ, ascunzând în acelaşi timp desenele sale cu o mână sub o carte, nedorind a fi observate.
-Aşa o să fac.
Murmură într-un final, reluându-şi locul cuminte pe scaun, aşteptând ca bibliotecara să se întoarcă de unde a venit.
"Pff..perfect."
Back to top Go down
https://screampleasure.forumotion.net
Guest
Guest




Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 11:10 pm

In momentul in care bibliotecara ii atrase atentia fetei , am busit intr`un ras mai evident . Domnisoara se inroarse spre mine , privindu`ma urat . M`am oprit imediat ducandu`mi o mana la gura . Dupa ce a plecat inapoi , m`am indreptat spre fata .
- Cum de pe tine te place ? am intrebat`o incet , luand loc langa ea .
Back to top Go down
Takeru Rin
Admin
Takeru Rin


Posts : 28

Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 11:21 pm

Nu putu să nu audă pe cineva izbucnind în râs în apropiere, încercând din răsputeri a nu se întoarce să observe persoana. Însă nici nu fu nevoie, deoarece se pare că luase loc lângă ea, punându-i o întrebare ce o amuză pentru câteva momente.
-Să mă placă..? Nu ştiu cât de mult mă place, dar dacă o tratezi cu politeţe şi respect, nu poate decât să facă la fel. E nevoită să se abţină de la altele..
Îi răspunse pe un ton şoptit, nedorind a atrage atenţia. Trase mai apoi de hârtiile ascunse mai apoi, zâmbind slab. Într-un final îşi întoarse privirea şi spre cel care îi adresase întrebarea, analizându-l într-un mod rapid.
Back to top Go down
https://screampleasure.forumotion.net
Sponsored content





Finally some peace. Empty
PostSubject: Re: Finally some peace.   Finally some peace. Icon_minitime

Back to top Go down
 
Finally some peace.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: School life :: Bibliotecă-
Jump to: