Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ops, I did it again!

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 10:44 pm

Pentru a nu știu câta oară, Jung Roo făcuse o farsă profesoarei de engleză, penru cî nu o suporta. Când o întrebase cine e devină, ea se uitase prin toată clasa, încercând să găsească pe cineva pe care să dea vina, și fără a realiza, arătase spre Jung Hee. Fusese ca un moment în care nu gândise deloc.
Bineînțeles că el o contrazisese, dar profesoara, obosită și enervată să audă cearta dintre cei doi, îi trimise pe amândoi la detenție.
Sala era goală, ca deobicei, erau doar Jung Roo și Jung Hee acolo. Iar ea nici nu mai avea curaj să-l privească, era sigură că e foarte supărat.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 10:52 pm

- Multumesc frumos . De ce eu ? Eu chiar nu am facut nimic . Si baba aceea trebuia sa`si dea seama ca nu era vina mea . Singurul lucru care il fac la ora ei este sa dorm . Si asta pentru ca e prima ora si sunt obosit . Dar asta nu o deranja , ca macar faceam liniste . Acum insa sunt pedepsit pentru ceva ce nu am facut si nu aveam nici cea mai mica legatura . Sunt total inocent . Bine .. Nu chiar inocent , dar in acest caz , da . Sunt . Si nu incerca acuma sa imi spui nu stiu ce scuze tampite . am spus eu aproape fara sa respir , nervos ca imi facusem planuri inainte sa fiu trimis in detentie .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:03 pm

Jung Roo ascultă tot ce avu el de spus, simțind cum îi fuge pământul de sub picioare. Voia să-și ceară scuze, dar ce rost avea acum? Oricum băiatul n-ar fi iertat-o prea curând pentru tot timpul pe care i-l răpise ea cu detenția.
- Asta e! Se strâmbă rapid la el, scoțând limba ca un copil mic. Oricum, asta durează doar o săptămână, apoi scapi.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:06 pm

- Serios ? Pai imi pare bine pentru tine , dar la mine o saptamana conteaza mult ! Nu e ca si cum m`ar tine acuma cinci minute si apoi as putea sa plec . am spus eu inca nervos , fata stresandu`ma si mai tare cu indiferenta pe care o prezenta .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:12 pm

Jung Roo nu dorea să-l trateze așa, însă uneori acționa pur și simplu fără să gândească. Și totuși, îi părea rău că din cauza ei începeau să se certe, pentru că, ce-i drept, începuse să-l cam placă pe Jung Hee.
- Nu îmi pasă că îți răpesc eu timpul! El se poate recupera și asta e doar pentru 5 zile, ok? Nimic mai mult, se strâmbă iarăși la el, apoi se așeză pe pervazul de la fereastră, încercând să-l ignore pe băiat cât mai mult.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:17 pm

M`am enervat atat de tare incat m`am hotarat ca pur si simplu sa nu o mai bag in seama , ceea ce nu imi statea in caracter , mai ales fiind vorba de o fata . Mi`am scos IPodul si castile si m`am asezat in banca . Am pus niste mixuri si mi`am lasat capul pe banca , inchizand ochii .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:20 pm

Jung Roo se uită lung la el. Așa deci, avea să n-o mai bage în seamă. Atâta îi trebuia! își spuse fata.
Coborî de la fereastră și veni lângă el, apoi îi scoase o cască și îi zise tare în ureche:
- Apropo, profesoara a zis că trebuie să facem curat în clasa asta. Nu-i așa că mă ajuți? zâmbi ea precum un copil inocent, deși gândurile ei erau destul de malefice.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:23 pm

- Si eu cu ce raman din asta ? am intrebat eu fara sa deschid ochii macar . Pleoapele mi se ingreunase , simtind ca somnul se instalase deja . Si daca as fi vrut , nu m`as fi putut ridicat de acolo , decat daca eram motivat .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:29 pm

- Eh? Cum adică? Trebuie s-o faci...așa a zis profa...!
Știa că băiatul n-ar accepta să o ajute pe gratis, așa că trebuia să-i ofere ceva, dar ce?
- Ce vrei în schimbi? întrebă direct, deși puțin speriată de ce ar putea răspunde acesta.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:36 pm

- Ce vreau in schimb ? Ce esti dispusa sa oferi . am spus eu pastrandu`mi pozitia initiala . Nu aveam de gand sa ii impun eu ceva , pentru ca nu ar fi acceptat . In afara de asta , era curios ce mi`ar da , sperand sa nu fie o palma .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:49 pm

Jung Roo îl privi încurcată, neștiind ce să îi zică, în schimb, în răspunse răutăcios, ca și până acum:
- Ție? Ce-aș putea să-ți dau? Nu-ți dau nimic! Rămâi aici, fac și singură treaba!
Dispăru din fața lui, apoi se duse până la baie. De acolo luase o mătură, iar când reveni în sala de detenție, se apucă de treabă și încercă să ignore prezența lui Jung Hee.ș
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeMon Mar 21, 2011 11:56 pm

- Foarte bine... am mormait somnoros , bucurandu`ma cu aveam sa ma ridic prea curand din banca . Fata disparu`se sau nu mai vorbise . Nu eram sigur , fiindu`mi prea lene sa deschid ochii . Am cascat lenes , ducandu`mi o mana la gura , din politete .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:00 am

Jung Roo continua să măture și nu se uita la el, și nici n-o interesa că o să ridice tot praful și asta îl va deranja pe Jung Hee. Doar își continuă treaba, deși în mintea ei, aproape că-l blestema pe băiat. De ce trebuia el să fie așa răutăcios și rece?
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:04 am

In timp ce aproape visam , am simtit ca ceva ma deranjeaza , incepand automat sa stranut . Am deschis ochii mai mult din reflex si m`am incruntat spre fata .
- Sunt alergic la praf ! am strigat eu stranutand iarasi . Am iesit pe sala cu tot riscul de a fi prins .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:14 am

- Eh? făcu ea mirată.
Se opri câteva clipe din măturat și ieși după el, pe coridor. Îl văzu la geam și încă tușea, destul de rău.
- Îmi pare rău...n-am știu. Aish, mereu creez numai probleme! zise ultima parte mai mult pentru ea și scăpă un mic oftat.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:19 am

- Pai daca intr`o zi mi`ai facut atatea , o sa ma omori candva ! am spus eu iritat . Tuseam , stranutam si imi lascrimase ochii , ceea ce ma enerva cel mai mult . Mi`am intors privirea spre ea si parea ca ii pare rau . Am oftat exasperat de faptul ca nu suportam sa vad o fata suparata , mai ales plangand.
- SI mie imi pare rau .
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:22 am

Jung Roo își mușcă cu putere buza inferioară când auzi ce zise acesta. Nu, n-ar fi făcut atâta rău, încât să ajungă să-l omoare, oricât de neîndemânatică, aiurită si aeriană era ea. Dar auzi la final „Și mie îmi pare rău” ce o făcu să-și mărească ochii. Nu prea înțelese de ce, dar o făcu să-și mai revină.
Când îi privi chipul, observă că avea ochii aproape înlăcrimați, bineînțeles, de la praf. Atunci, fata își scoase un șervețel din buzunar și-l duse spre chipul lui, începând să-i șteargă câțiva stropi de lacrimi.
- Chiar îmi pare rău, o să fi mai atentă de acum înainte, promit.
Back to top Go down
Guest
Guest




Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 9:14 pm

- Nu ... Nu aveai de unde sa stii , deci nu e vina ta . am spus eu dand din umeri . Nu imi statea in caracter sa jignesc o fata , dar nici sa imi cer scuze de la una . Am lasat`o pe fata sa imi stearga usor ochii ce imi lacrimase . Imi revenisem partial , simtind cum ma apuza rasul .
- Suntem amuzanti . Acum cateva secunde eram in clasa ignornadu`ne si acum .. parca nu s`aintamplat nimic . am spus eu zambind larg .
Back to top Go down
Sponsored content





Ops, I did it again! Empty
PostSubject: Re: Ops, I did it again!   Ops, I did it again! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ops, I did it again!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: School life :: Sala de detenţie-
Jump to: