Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Pe neașteptate ...

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 8:56 pm

A coborât în sufragerie, privind absentă în jur. Nu era nimeni pe acolo, deci avea să stea de una singură. Nu o deranja, dar nici bine nu îi cădea. Continuă să coboare scările, simțind că va cădea. Era de obicei stilul ei să se facă bucățele pe la sfârșitul scărilor. Avea de gând să iasă undeva dacă tot nu era nimeni. Cu toate aceste gânduri nu observa cu atenție scările.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:11 pm

Am intrat in sufragerie cu castile in urechi si dansand . Nici nu ma uitasem in jurul meu sa vad daca mai era cineva , dar fie . Mai aveam cateva ore pana sa merg in club . Trebuia sa lucrez in seara asta . Cand lucram , stateam dupa sau si inainte pe acolo , iar cand nu lucram , cam tot acolo ma gaseai .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:16 pm

Reușise iar să se facă grămadă la ultima scară. Alunecă cu tocurile pe parchet și alunecase căzând pe suprafața de culoarea mierii rece.
-Cum de fac mereu asta? se întreabă pe ea însăși rămânând încă jos. De ce mereu trebuie să cad pe scări? se întreabă aceasta nervoasă, dar totuși încet.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:22 pm

Dansam in continuare , gandindu`ma ca nimeni nu ma vede si pot repeta coregrafiile . De o data se aude o bufnitura si ma intorc spre scari , dandu`mi castile jos . Am zarit o fata ce probabil injura , stand pe podea . Ma busi`se rasul , dar m`am rezumat doar la un zambet .
- Cauti ceva ? am intrebat eu ironic , apropiindu`ma de ea si intinzandu`i o mana .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:27 pm

-Îmi caut o bucată din creier ... l-ai văzut? întreabă aceatsa ironică la rândul ei.
Se ridicase de jos scuturându-se pe rochița neagră. Se uitase la pantofi și văzuse că nu erau rupte tocurile ...
„Prefeream să se rupă decât să cad eu ....” își spuse aceasta în gând frustrată. Își așează brațara la mână apoi se uită unde îi căzuse telefonul, deoarece îl avea în mână când avusese loc imapctul cu podeaua.
-Aaaa da, mersi de ajutor, spuse aceasta amintindu-și că băiatul o ajutase.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:30 pm

- Nici o problema ... am spus eu indiferent , bagandu`mi castile in buzunar .
Observasem intr`o parte un telefon , gandindu`ma ca poate e al ei . L`am luat in mana , uitandu`ma la el si apoi intinzandu`l fetei .
- E al tau ? am intrebat eu analizand`o in cele din urma din cap pana in picioare . Avea forme sexy .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:35 pm

-Daaaa mulțumesc, spuse aceasta luând telefonul din mâna băiatul vrând să vadă dacă l-a spart când l-a scăpat sau nu. Nu ar fi fost o problemă pentru ea ... și-ar fi cumpărat altul ... Hmmm e bine ... spuse aceasta zâmbind când observase că nu avea nimic. Eu sunt ... defapt prefer Zoey, spuse aceasta zâmbind prezentându-se.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:43 pm

- Da ... Cu placere . am spus eu facandu`i cu ochiul fetei .
- Eu sunt Jung Hee . Mi se spune Hee . Incantat .. am spus leu dand din umeri usor .
- Si ce faci pe aici ? Ai venit cu plan fix sa iti rupi ceva ? am intrebat eu inca usor amuzat de situatie .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:48 pm

-Am venit defapt să îmi rup gâtul pe aici și nu știam cum ... dar brusc mi-am amintit că eu de obicei cad pe scări și așa .... făceam aici, spuse înroșindu-se la față ... din cauza situație în care se afla ... Oricum încântată să te cunosc și eu Hee, spuse aceasta zâmbind ușor dar dulce.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:52 pm

- Si cati ani ai Zoey ? am intrebat eu incepand sa ma plimb dintr`o parte in alta , pana m`am hotarat sa ma asez pe ultima treapta a scarilor . Nu aveam stare , imi venea sa sar , sa ma plimb , sa dansez , dar nu sa stau . Am inceput sa dau din picior .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:56 pm

-Eu am nouăsprezece ani, spuse aceasta zâmbind mândră de vârsta ei cum făcea mereu când venea vorba de asta. Dar tu? îl întreabă văzând că nu prea putea să stea într-un singur loc. Ce îți place să faci? întreabă aceasta privind ușor aeriană tavanul.
„Ce vroiam eu de fapt să fac?” se întrabă aceasta în gând neamintindu-și.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:05 pm

- Am ... 20 de ani . am spus eu strambandu`ma si stand cateva secunde pe ganduri ca sa fiu siguri . Bausem acum cateva minute o sticla de vin si doua paharele de tarie , dar nu mancasem nimic de doua zile si nici nu dormisem in acea noapte , deci ametisem deja . Eram tare la bautura , dar in asemenea conditii nici nu ma asteptam .
- Imi place sa mixez , sa dansez , sa cant , sa pozez , sa fac poze , sa vorbesc , sa ies in club , in oras , sa stau cu prietenii .... Mai multe . Tie ? am spus eu dupa care am intrebat`o si pe ea . Mi`am lasat capul sprijinit de perete .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:11 pm

-Wow ... spuse aceasta uimită de întreaga listă făcută de băiat. Mie? Hmm ... cam greu de zis. Mult îmi place să ... cânt, să desenez când nu compun melodii sau să am repetiții pentru muzică sau ceva în genul. O suna ciuat, dar noaptea eu ador să mă plimb ca o nebună ... Îmi place să dansez .... și mai sunt lucruri dar acum nu prea îmi vin în minte ... spuse aceasta zâmbind stând oarecum în fața băiatului fără să-și dea seama.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:22 pm

- Foarte dragut . Ce nu`mi place deloc ? Sa citesc . Iti place sa incerci lucruri noi ? am intrebat`o eu zambind strengar . Mi`am ridicat capul de pe perete si m`am intins intr`un mod lenes , dand cu mana de perete si retragand`o rapid . In cele din urma m`am ridicat in picioare , apropiindu`ma de fata .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:27 pm

-Să încerci lucrui noi este amuzant. Niciodată nu știi cu adevărat ce te așteaptă, spuse aceasta zâmbind către băiat. De ce nu îți place să citești? Este bine să mai citești din când în când. Crede-mă eu aș citi mai mult dacă aș avea timp, spuse aceasta zâmbind în continuare. Dar ție? Îți place să încerci lucruri noi? îl întreaba aceasta la rândul ei.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:29 pm

- Nu imi place si asta este . Da , imi place . E cam mare tentatia ca sa nu imi placa lucrurile noi . Dar am incercat cam de toate . Nu stiu ce lucruri noi as putea face . am spus eu dand din umeri si gandindu`ma .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:33 pm

-Mda nu știu cum te-aș putea ajuta, spuse aceasta chiotind ușor. Nu știu ce ai făcut tu în acești douăzeci de ani, spuse aceasta cu aceiași expresie pe chip zâmbind calmă, privind în neant. Era îngundurată. Uitase că se împiedicase pe scări și se dudese în nas.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:36 pm

- Multe . Poate mult prea multe decat mi`as dori . Unele lucruri le`as sterge total din viata mea . De fapt , as putea sterge totul , mai putin fetele si prietenii . am spus eu zambind pervers mai spre final .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:41 pm

-Ooo dar ai avut multe fete în viașa ta să înțeleg, spuse aceasta zâmbind. Se lipse de perete tremurând ușor la contactul cu suprafața rece. Încă se întreba de ce venise în sufragerie? Nu își mai aducea aminte de nici-o culoare.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:49 pm

Am stat cateva secunde pe ganduri , incercand sa`mi amintesc cam cate au fost , dar fara nici un folos .
- Multe au fost . Cate ? Asta nu`mi amintesc . am spus eu indiferent . Nu am avut sentimente pentru ele deci nu aveam motiv sa mai fiu cu ele . Uneori credeam ca nu o sa am vreodata sentimente pentru cineva , sa ii pot spune ca o iubesc .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:51 pm

-Îmi iamginez ce iubești tu tu fetele ... spuse aceasta încet. Dar defapt toți sunt la fel, nu mai găsești persoane care să iubească cu adevărat, spuse aceasta dând ușor din umeri. Se obișnuise cu ideea că nu există un băiat care să iubească cu adevărat o fată .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:55 pm

- Heey . Pur si simplu nu am intalnit persoana potrivita . Nu e ca nu am iubit pana acum . am spus eu foarte convingator , dandu`mi seama ca serios nu mai iubisem decat o persoana , si aceea era mama . M`am intristat usor , amintindu`mi de ea .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 10:58 pm

-Serios? Pe cine ai iubit tu cu adevărat? îl întreabă aceasta privind ușor îngândurată tavanul. Își amintise iar toate acele faze și toate cuvintele urâte spuse de tatăl ei. Se cutremurase la acest gând. Închise puțin ochii apoi îi deschise zâmbind ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat, vrând să nu pară îngrijorată.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 11:14 pm

- Pai .. Daca ti`as spune oricum nu le`ai cunoaste deci nu am ajunge la vre`un rezultat . am spus eu scuzandu`ma . Nici nu stiam de ce ma feresc , dar nu mai conta prea mult acum .
Back to top Go down
Guest
Guest




Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 11:18 pm

-Mda, murmură aceasta deslipindu-se de perete ducându-se către fereastră să vadă cum e afară pentru a ieși la o plimbare, deoarece vroia să își alunge gândurile cu tatăl ei și moartea mamei sale .... o durea când își amintea aceste lucruri. O cutremurau, după ce se întorase cu spatele la băiat, își retrase zâmbetul ... nu putea să zâmbească nici măcar forțat.
Back to top Go down
Sponsored content





Pe neașteptate ... Empty
PostSubject: Re: Pe neașteptate ...   Pe neașteptate ... Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pe neașteptate ...
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: House :: Sufragerie-
Jump to: